Tipy na výlet

 

Pro Vaše pohodlí a proto abyste na Vysočině nebloudili, jsme Vám sepsali pár tipů na výlet v blízkém okolí. Pokud jste se rozhodli pro aktivní dovolenou, pak vyzkoušejte širokou síť cyklostezek, běžkařských tratí či sjezdovky v nedalekém okolí. V okolí lze totiž podniknout bezpočet turistických, cyklistických výletů. V zimě se lze napojit na rozsáhlou síť upravených běžkařských tras přímo u chalupy. Ani lyžaři nepřijdou zkrátka v nedalekých ski resortech ve Svratce, Jimramově, Hlinsku či Nové Městě na Moravě.

 

Jako první tip na výlet se nabízí krásná procházka lesem na dominantu Žďárských vrchů Devět skal. Jelikož se jedná o vzdálenost 8 km (tam i zpět), pak můžete bez obav vyrazit i s Vašimi dětmi. Cesta jim bude zaručeně ubíhat a to i díky naučné stezce o krásách přírody, která je pro ně připravena.

 

Pokud jste milovníky peší turistiky, tak vyražte i s Vašimi dětmi do nedalekých vesniček jako Milovy, Březiny, Blatiny, Podlesí a nasajte tu krásnou atmosféru dob našich babiček. Cestou určitě narazíte na bezpočet rozkvetlých luk, rybníků, na houby a borůvky bohaté lesy a užijte si tak volné chvilky ve společnosti Vašich blízkých.

 

Další výlet, který je vhodný (nejen) pro rodiny s dětmi, je návštěva nově otevřeného Muzea Pekla v Hlinsku na Čertovině, kde je připraven zábavný doprovodný program, prohlídka pekla a čertovsky dobrá restaurace. Více informací najdete a svá místa si rezervujte zde.

 

A pokud Vás peklo vrátí na povrch zemský, tak se určitě zastavte na Vojtěchovské rozhledně a pokochejte se krásným výhledem do kraje. Určitě nebudete litovat.

 

Pro milovníky cyklo výletů či pěší turistiky je pak doslova rájem návštěva Toulovcových maštalí.

Přírodní rezervace, jež získá Vaše srdce velkým počtem pískovcových skal a borových lesů, to vše v krásném údolí Novohradky, a když k tomu ještě přidáme množství značených turistických okruhů, cyklostezek, naučných stezek a 3 rozhledny v blízkém okolí, pak máte o zábavu na několik dní postaráno.

 

Na rozsáhlou síť stezek volně navazují i 3 rozhledny- Borůvka, Terezka, Toulovcova rozhledna.

 

Nesmíme ani zapomenout na výlet pro milovníky kultury. A nenabídneme Vám nic menšího než Karlštejn. Ale nebojte, nemusíte jet až ku Praze, jeden Karlštejn máme pro Vás přímo na Vysočině a to Lovecký zámeček Karlštejn ve Svratouchu. Pokud se Vám nechce jet autem, tak pěší procházka tímto směrem se Vám bude určitě líbit.

 

A když budete mít chuť na kulturu světového (UNESCO) měřítka, pak doporučujeme zajet se podívat na Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou. Ten totiž opravdu stojí za zhlédnutí a návštěvu.

 

A až Vás všechny ty výlety unaví a budete se chtít zregenerovat či se jen opalovat na dece, tak tady nabízíme pár letních tipů na příjemné osvěžení.

Kyšperský rybník Křižánky

Koupaliště Svratka

Rybník Milovy

Rybník Chochol ve Svratouchu

Relaxační centrum Žďár nad Sázavou

Městské lázně Nové Město na Moravě

Krytý plavecký bazén Hlinsko

 

A pro milovníky zimních sportů máme pár tipů, kam vyrazit za sněhem.

Ski areál Svratka

Ski klub Hlinsko

Ski areál Jimramov

Vysočina Aréna Nové Město na Moravě

 

Přejeme Vám všem krásný pobyt na Vysočině plný zážitků a krásných vzpomínek!